O MNIE

Cześć,

Nazywam się Dominika Mąka. Jestem doradcą noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi. Kurs podstawowy zrobiłam w kwietniu 2018 roku, a w 2019 kurs zaawansowany (polegajacy na przygotowaniu do pracy z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi). Od pierwszej chwili zaczęłam doradzać… Chyba nie zdziwi nikogo fakt, że jestem chustoświrem. Kocham chusty, kocham je jako same w sobie szmatki, których jest milion rodzajów i są na prawdę piękne, ale przede wszystkim kocham je za swoje możliwości.

Ukończyłam też kurs o przebiegu rozwoju dziecka i pielęgnacji neurorozwojowej w 1r.ż. u Agnieszki Słoniowskiej.

Zaczęłam chyba jak większość doradców, bo od uczenia się na swoim dziecku. Noszę swoja córkę od 4 tygodnia życia i robię to do dzisiaj (a ma 2,5 roku) tyle, że oczywiście rzadziej. To właśnie powód dla którego też zrobiłam kurs, bo (o zgrozo!) moje dziecko dorasta i nie noszę tyle ile bym chciała. Nie wyobrażam sobie życia bez chust, więc postanowiłam z nimi pracować.

Teraz ta druga strona o której wspomniałam, jestem pełnoetatowym rodzicem. To jest to co kocham najbardziej na świecie, czyli moja rodzina. Ale o tym też pewnie jeszcze będzie…

Co poza tym? Zawodowo zajmuję się ogrodnictwem. Prowadzę z moim mężem Centrum Ogrodnicze w Krakowie oraz usługi ogrodnicze. Lubię moje roślinki prawie tak samo jak moje chusty.

Jestem po prostu człowiekiem. Lubię porządnie zjeść, posłuchać dobrej rockowej muzyki i od czasu do czas odwiedzić Tatry czy Bieszczady.