Brak cierpliwości, czyli demony macierzyństwa.

Opublikowane przez MatkaPolki w dniu

Przyznam, że ostatnio się zapuściłam blogowo… Ale to dlatego, że mierze się z moim największym demonem, czyli brakiem cierpliwości.

Znacie to? Chodzicie do pracy i myślicie sobie „a niech się to już skończy, ile ja bym dała, żeby posiedzieć w domu…”. A potem przychodzi ten wymarzony dla nas czas, czyli sezon chorobowy i Twoje dziecko ma np. zapalenie krtani. Tydzień inhalacji i tona syropków, a przede wszystkim tydzień siedzenia w domu. Tak wiem, głównie człowiek się skupia na dziecku, bo to przecież ono jest chore. Wszystko w porządku, ja też tak robię przez pierwsze trzy dni… Potem dziecko już nie jest chore tylko świruje z nudów, a Ty z braku pomysłu co robić albo czego nie robić.

Dla mnie to jest czas wielkiego wyzwania. Bo ja bardzo ciężko znoszę krzyki i szantaż płaczem lub krzykiem. Tak jasne zdarzało się to już wcześniej, ale zdecydowanie rzadziej i jeżeli nie musisz na to reagować trzy razy dnia i masz więcej sposobów na zareagowanie (tu mogły się już skończyć i wtedy budzi się złość, każdy normalny człowiek, jak czuje bezradność czuje się też zdenerwowany).

Ja wtedy mam się ochotę schować pod kołdrę, włożyć zatyczki do uszu i zniknąć. Wiecie co? Raz tak zrobiłam (tzn. schowałam się, bo zniknąć się nie udało)… Okazało się, że to było z korzyścią dla mnie i dla Polki, bo już po 5 min wstałam uzbrojona w determinację i chęć do działania. Wyciągnęłam puzzle piankowe, stopień do umywalki, kręgle i plastelinę. Powstał tor przeszkód, który już wcześniej robiłam w ramach integracji sensorycznej, aby pobudzić motorykę dużą. Pobawiłyśmy się razem pół godziny, a następne pół sama siedziała i bawiła się plasteliną.

I to jest ten czas kiedy marzę o powrocie do pracy i o tym, żeby Polka w końcu poszła do przedszkola. Okropna jestem, wiem… Ale jestem też po prostu człowiekiem.

Okazuje się, że czasem musimy zniknąć, żeby naprawdę być 😉

 

 

Kategorie: Od Czapy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *